Kategórie
Rôzne

Obete

75 rokov. A máme to tu späť. Netrvalo ani storočie, aby popierači holokaustu svojimi jedovatými lžami otrávili mysle ľudí a budovali z nich armádu poslušných vykonávačov rozkazov.

Práve dnes je spomienka na obete holokaustu

Nebudem tu uvádzať prečo si to máme pripomínať, o tom sa už písalo a bude písať ešte veľmi veľa. Tí, ktorým človečina smrdí, si to asi neprečítajú. Ale niečo iné by som chcel.

Len vás žiadam, všetkých cítiacich ľudí, zahoďme každé „ale veď“, „oni sú takí“, všetky prejavy nevraživosti, pohŕdania, ponižovania. Skúsme si odpúšťať, zmierovať sa navzájom, nerobiť si zle. Rozbíjať bolo vždy ľahšie ako stavať a to najmä v ľudských spoločenstvách.[ Radi čítate blogy? Aktivujte si pondelkový newsletter Karola Sudora s piatimi najlepšími blogmi týždňa. ]

Pridajte sa k zdieľaniu reťaze humanity #WeRemember a to najmä vy, kolegovia politici. Na nás je najväčšia miera zodpovednosti ako sa vedie diskusia v spoločností, či využívame predsudky k dosahovaniu politických bodov, či dokážeme úprimne viesť ľudí k zbližovaniu a nie k odcudzeniu, či pomáhame budovaniu štátu na skale, alebo si každý budujeme ten svoj vlastný hrad z piesku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.