Kategórie
Rôzne

Schránky

Pár slov k včerajšiemu živému vysielaniu Igora Matoviča.

Stretávame sa s nimi od detstva. My, ktorí si ešte pamätáme, ako sme svoje listy zasielali vhodením do poštových schránok. Osobná komunikácia sa ale stále častejšie prenáša do online priestoru, no schránky čoraz častejšie skôr využívame, keď sa chceme domôcť spravodlivosti štandardným úradnym stykom. Žiadosti, podania, sťažnosti. Niekto cez ne zašle anonymné oznámenie opisujúce trestnú činnosť, keď sa obáva o svoju bezpečnosť. Špióni používali pre ukladanie tajných informácií tzv. mŕtve schránky a dnes máme ešte iný typ využitia miesta, kde sa má čosi uložiť, resp. to tam má zmiznúť.

Áno, sú to schránkové firmy.

Včera nám Igor Matovič ukázal, čo to vlastne znamená podľa zásady: raz vidieť je viac ako sto krát počuť. Lenže toto nie sú len také obyčajné schránky, ktoré sú niekde na Cypre, pretože v nich zmizli milióny, ktoré chýbali pre zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre tisíce ľudí ročne, ktorí mohli žiť. Zomreli na odvrátiteľné úmrtia, pretože v takýchto mŕtvych schránkach nemilosrdného biznisu mizli zdroje, ktoré mohli slúžiť na zabezpečenie včasnej a efektívnej liečby.

Treba pripomenúť, že to bol práve Ján Kuciak, ktorý na to prišiel a odvážne na to poukázal.

Vina padá na všetkých, ktorí to dopustili a tu nesmú platiť žiadne hrubé čiary. Pretože tí, čo sa opovážili obchodovať so životom, sa nezastavia pred ničím. Využijú všetok svoj vplyv, kúpia si politikov, aby im schválili ich zákony a siahnu aj po iných formách, ak sa cítia ohrození.
Len my všetci v týchto voľbách to môžeme zastaviť. A donutiť tie schránky, aby vydali svoje tajomstvá, lebo len pravda nás oslobodí, aby tma ustúpila svetlu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.