Kategórie
Rôzne

Matovič ako štátnik

Odkazujem všetkým šokovaným komentátorom, analytikom a politológom, že rast OĽANO s Igorom Matovičom je priamoúmerný nasadeniu nás všetkých, ktorí stoja pri ňom. Ešte si prečítame k tomu množstvo článkov, ale ja vám ponúkam úplne jednoduché vysvetlenie.

Zhrniem to do troch bodov, ktoré podľa môjho názoru vytvorili súčasný fenomén. Lebo máme tu výsledok hnutia, ktoré Igor založil na myšlienke zastavenia arogancie moci, ktorá dopustila únos štátu bezohľadným ľuďom, ktorí sa nezastavia pred ničím.

UVERITEĽNOSŤ

Igor Matovič a OĽANO je tu už 10 rokov. Je to dlhá cesta, na ktorej sme všetci znášali údery zo všetkých strán, ale tieto prekážky nás posilňovali. Igor nám ukázal, čo znamená byť skutočným srdciarom, keď vám ide o vec. Musíte ísť viac ako len na 100 percent, pretože len tak sa vytvára krehký vzťah dôvery, ktorého výsledkom je pevné spoločenstvo. Sme neustále v kontakte s obyčajnými ľuďmi, ktorí už lámali palicu nad politikmi a my im chceme dať nielen pocítiť, že oni sú skutočnými vládcami Slovenska. Budeme otvorení, vytvoríme priestor pre skutočných odborníkov a nedopustíme, aby si ktokoľvek bral z peňazí nás všetkých. Toto tiché ustupovanie súkromného záujmu nad verejným nás dostalo tam, kde sme dnes. Bude to chvíľu trvať, ale dokážeme

NÁZORNOSŤ

Smiali sa nám, Igora za to často kritizovali, ale ukazovať pravdu musíte tak, aby to každý pochopil. Či je to video z Francúzska alebo Cypru, alebo ukázať na zlodejov v tričku pri rozprave v parlamente. Názornosť poznám ako učiteľ veľmi dobre aj pri vzdelávacom procese. A preto sme vzdelávali Slovákov, aby si uvedomili, kto ich tu roky okráda a umožnil, aby si pár finančných žralokov delilo korisť, ktorej výsledkom bola bolesť a smútok.

ZROZUMITEĽNOSŤ

Stojím si za tým, čo som povedal v rozhovore pre Postoj, že pokiaľ politici nevedia hovoriť o problémoch zrozumiteľne, mali by sa venovať radšej niečomu inému. Nie splošťovať odbornú debatu, ale čo najprijateľnejšie komunikovať svoje posolstvá. Čím viac ľudí rozumie, o čo vám ide, tým lepšie, pretože často počúvam, aké je dôležité mať rozvinutú občiansku spoločnosť. A bez zatiahnutia verejnosti k procesom rozhodovania sa nikdy žiadne dôležité zmeny neudejú. Spoločenstvo sa buduje na základe poznania a navrhovaných riešení, v tom vieme garantovať vysokú odbornosť nášho hnutia.

Politici musia prejsť prerodom a stáť sa štátnikmi, ktorí nerozmýšľajú len v hraniciach 4 rokov. Igorova vytrvalosť dokazuje, že aj on a naše hnutie týmto prerodom prechádza a s vašou pomocou spravíme Slovensko lepším miestom pre život pre každého, kto ho považuje za svoj domov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.