Kategórie
Rôzne

Povedzme reforme vzdelávania áno alebo nie

Ministerstvo školstva zverejnilo Návrh cieľov Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania pod názvom UČIACE SA SLOVENSKO. A je ambiciózny! Pôvodne som sa k nemu chcel vyjadriť hneď po zverejnení. Dnes to ale robím inak.

Pôvodne som začal písať článok takto:

Všetci sme zaznamenali tesne pred jeho zverejnením aj pomerne obsažné “vyčistenie stola” z pera exministra Draxlera, kde je naozaj viacero veľmi podnetných poznámok. Napríklad o rôznorodosti obsahu vzdelávania, kde by si každá škola vybrala svoj variant vzdelávacieho programu, ktorý by bol písaný jasne a menej byrokratickým jazykom. Ale najmä pomerne presným pomenovaním v jeho článku okruhu týkajúceho sa vzdelávania učiteľov, len mi tam chýba zadefinovanie nevyhnutného systému podpory pre učiteľov, ktorý by dokázal z každého nevyhoreného jedinca dostať to najlepšie čo v ňom je. Plus pomenovanie potreby skutočne reálnej podpory pre riaditeľov škôl. 

Celý článok si prečítate na https://miroslavsopko.blog.sme.sk/c/436243/povedzme-reforme-vzdelavania-ano-alebo-nie.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.