Kategórie
Rôzne

Neprijatie zodpovednosti

Rodičia ma učili, že ak spravím chybu, musím si ju priznať. Prijať, že som ju spravil. A urobiť všetko pre jej nápravu. No na včerajšej programovej konferencii najdlhšie vládnucej strany, za ktorej neúspechy môže vláda Ivety Radičovej, som videl iný prístup.

Za rast Kotlebu môže podľa Fica Pani Prezidentka, opozícia a novinári, ktorí rozpútali mediálny masaker a nie more prešľapov straníckých nominantov a lokálnych bossov.

Dosiahli ste, že mladí utekajú, starí nevládzu. Žijete v sebaklame, veď to ešte nie je také zlé a tárate čosi o zodpovednej zmene, pričom ste ani na sekundu neprijali zodpovednosť za stav republiky.

Spoliehate sa na slabú kolektívnu pamäť a idete si ľudí opäť kúpiť (viď recyklované sľuby na obrázku z roku 2010). Pomýlili ste si dobu, ako panovníci po korunovácii rozhadujete peniaze a robíte občanov závislými na karikatúre sociálneho štátu, kde chcete zavádzať modernú verziu pracovného nevoľníctva. Nie je dôležité adresne a konkrétne pomôcť tam, kde treba, musia najprv dostať nažrať „naši ľudia“, ale musí to dobre vyzerať, aby ste to u voličov vedeli predať. Kŕmite nás bludmi, ale rásť na tom bude niekto iný. Ak si to neuvedomujete, je to zlé, no ak to robíte zámerne, je to ešte horšie.

Príjmite svoju zodpovednosť, ospravedlňte sa a príjmite dôsledky, tak politické ako aj trestnoprávne. Lebo inak v strachu o stratu moci budete demontovať posledné zvyšky demokracie spolu s tými, ktorí už majú pripravené konečné riešenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.